Siirry pääsisältöön

YJYn kevätretki Tytyrin kaivokselle

YJY vierailee Tytyrin kaivoksella lauantaina 26.4.2025 klo 11.00-12.15

Vierailun aikana opas Ilpo Vehkamäki kertoo meille kaivoksen geologiasta sekä Tytyrin kaivostoiminnan ympäristönäkökulmista. Retken jälkeen menemme yhteiselle lounaalle.

https://www.tytyri.fi/fi-FI

Milloin? Lauantaina 26.4.2025, klo 11-12.15 opastettu kierros, jonka jälkeen omakustanteinen lounas yhdessä

Missä? Tytyrin elämyskaivos, Kuilukatu 42, Lohja

Miten? Kimppakyydeillä (kuskille kulukorvauksena polttoaineet sekä lounas)

Mitä maksaa? Pääsylipun hinta 14,40e veloitetaan osallistujilta, YJY tarjoaa opastetun kierroksen

Tulemme tarvitsemaan osallistujamäärästä (min.5 - max.23) riippuen useamman autoilijan, joten jos pystyt tarjoamaan kyydin, ilmoitathan siitä lisätiedoissa.

Ilmoittautumisajan jälkeen järjestelemme mahdollisimman sujuvat kimppakyytiporukat ja jaamme autokunnan yhteystiedot kuskille. Annathan siis puhelinnumerosi lisätiedoissa.

Ilmoittautumiset ja perumiset viimeistään pe 18.4. klo 15 mennessä!

Lisätietoja: yjy.puheenjohtaja@gmail.com tai Leena Virkki, puh. 0504677888


Päivämäärä: 26.04.2025 11:00 – 13:00

Tapahtumapaikka: Kuilukatu 42, Lohja

Järjestäjä: Ympäristöjohtamisen yhdistys

Sähköposti: yjy.puheenjohtaja@gmail.com

Avoinna olevien paikkojen määrä: 17

Kerro tässä, missä päin asut, niin yhdistämme kimppakyydit.
Kerro tässä, mitä reittiä kuljet ja kuinka monta voit ottaa kyytiin. Kuskille tarjoamme kulukorvauksena lounaan sekä polttoaineet kuittia vastaan.
Toivomme, että kaikki pystyvät jäämään yhteiselle lounaalle. Kerro tässä, mikäli et voi jäädä ja se vaikuttaa kimppakyytien järjestelyihin.